Koľko ortute sa nachádza v špičke teplomera?

Zodpovedané
30. mar 2019

Dobrý deň,

včera sa mi v kúpeľni rozbil ortuťový teplomer. Ortuť v teplomeri ostala celá, len vyskočila od začiatku až do konca stupnice a rozbila sa špička. Neskôr asi za hodinku, som nasla na jednom uteráku, ktorý bol pod umývadlom jednu gulôčku z toho teplomera.

Koľko ortute sa nachádza v špičke teplomera?

Je aj takéto množstvo ortute zdraviu škodlivé?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

miestnosť dobre vyvetrajte.

Ak by ste sa nadýchali viacej ortuti, tak by ste pociťovali napríklad ťažkosti s dýchaním alebo bolesti hlavy.

Naozaj neviem koľko ortuti je v špičke teplomera, nakoľko sa už ortuťové teplomery ani nevyrábajú.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová