Mám užiť Macmiror, keď mi Canesten na mykózu nezabral?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

následkom antibiotickej liečby som pociťovala svrbenie a pálenie v pošve. Nasadila som si Canesten 1tbl, avšak ani na druhý deň to ešte nie je v poriadku.

Mám ešte počkať na účinok, alebo si môžem dať Macmiror Complex 500, ktorý mám k dispozícii po posledných rovnakých problémoch?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas antibiotickej liečby je dôležité užívať probiotiká, aby ste predišli týmto problémom. Ak tieto problémy máte teraz po antibiotickej liečbe, tak môžete vyskúšať aj vaginálne probiotiká, ktoré Vám napravia narušenú mikroflóru v pošve (napr. Gyntima Vaginálne čapíky Probiotica Forte ).

Vaginálne guľôčky Macmiror complex 500 sú antibiotiká, preto by som ešte počkala jednak na účinok Canestenu a skôr by som vyskúšala tie probiotiká.

Samozrejme ak problémy budú sále pretrvávať, tak môžete si dať Macmiror complex.

Gyntima Vaginálne čapíky Probiotica Forte

Gyntima Vaginálne čapíky Probiotica Forte poskytujú úľavu pri nepríjemných príznakoch zápalu a infekcie. Obsahujú kyselinu mliečnu, kyselinu listovú, laktózu, Tea tree a šalvia lekársku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová