Mohol mi Acnatac spôsobiť hnačku?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

kožná lekárka mi predpísala na liečbu akné Acnatac gél. Natrela som si s ním tvár asi 3x, vždy na noc. Dostavili sa hnačky. V príbalovom letáku boli ako nežiaduci účinok aj hnačky napísané. Tak so ho vysadila. Ale viem, že teraz je rozšírená aj črevná chrípka.

Mohol mi gél Acnatac po troch použitiach spôsobiť hnačku?

A čo mi zaberie proti hnačke?

Endiex a Smecta nepomohli.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hnačka je uvedená ako veľmi zriedkavý nežiaduci účinok. Ak by Vám liečba nevyhovovala, najprv by sa dostavili nežiaduce účinky na koži.

Osobne si myslím, že máte skôr nejaký vírus. Endiex by Vám mal zabrať.

Skúste aj diétne opatrenia. Urobte si ryžový odvar, pite čierny čaj, jedzte sucháre. Ak Vám do troch dní hnačka neprejde, tak naštívte lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová