Môže masť Belogent spôsobiť hučanie v ušiach?

Zodpovedané
24. okt 2019

Dobrý deň,

moja kožná lekárka mi predpísala masť Belogent. Ja som však čítala jej vedľajšie účinky.

Môže mi spôsobiť hučanie v ušiach?

Poradíte mi čisto antibiotickú masť bez korikoidov na ekzém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

systémové vedľajšie účinky ako hučanie v ušiach sa môžu objaviť ale len zriedkavo pri nadmernom dlhodobom užívaní. Maste s obsahom kortikoidov by sa nemali užívať plynule viac ako dva týždne.

Nerobte si určite starosti, Belogent je veľmi často predpisovaná masť na ekzémy a pacienti ju dobre znášajú.

Čisto antibiotická masť Vám nemusí pomôcť a každá je výlučne na lekársky predpis.

Ak by ste ale predsa chceli vyskúšať najprv liečbu bez kortikosteroidov, tak zvolila by som Fucidin masť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová