Môže mi CBD konopný olej uškodiť?

Zodpovedané
13. jún 2019

Dobrý deň,

trpim úzkosťou a užívam AD a aj Benzace. Chcela by som vyskúšať CBD konopný olej. Čítala som články, že je u nás zakázaný.

Môže mi CBD konopný olej uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak užívate antidepresíva, tak by ste sa mali poradiť o užívaní so svojím lekárom, pretože môže meniť metabolizmus liečiv.

CBD prípravky na Slovensku nie sú legalizované. U nás je CBD látka považovaná za psychotropnú.

Závislosť na CBD však nebola žiadnou vedeckou štúdiou potvrdená, preto je v iných krajinách legalizovaná.

U nás však na legálne užívanie potrebujete recept od lekára. CBD olej je podľa slovenskej legislatívy "surovinou pre ďalšie spracovanie".

Odporúčam prečítať tento článok 😉 :
https://www.slovenskypacient.sk/konopny-olej-cb...

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová