Môže sa užívať ženšen súčasne s liekmi Nebilet na vysoký tlak?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania ženšenu a liekov na vysoký tlak.

Môže sa užívať ženšen súčasne s liekmi Nebilet na vysoký tlak?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ženšeň pôsobí priaznivo na vysoký krvný tlak. Má schopnosť ho normalizovať, skôr znižovať a to rozšírením ciev. Takisto upravuje hladinu cholesterolu čiže pozitívne pôsobí na činnosť srdca.

Nemali by ste pociťovať problémy v kombinácii s liekom Nebilet.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová