Môže sa Vincentka používať ako prevencia proti viróze?

Zodpovedané
3. jún 2019

Dobrý deň,

moja dcérka nastúpila prvý rok do škôlky a často máva bežnú virózu. Keď začína kýchať, tak inhalujeme Vincentku. Osvedčilo sa mi to, lebo nádcha jej už tak neprepukne.

Môže jej časté inhalovanie Vincentky ublížiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

inhalovanie Vincentky je naozaj skvelá prevencia aj liečba. Neublíži jej ani časté inhalovanie, niektorí Vincentku inhalujú aj celoročne.

Obyčajne sa ako prevencia odporúča inhalovať v obdobiach rôznych vírusových epidémií alebo v období alergie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová