Môžem dávať dlhodobo 4,5 ročnému dieťaťu B-komplex proti kliešťom a komárom?

Zodpovedané
28. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania B-komplexu dieťaťom.

Môžem dávať dlhodobo 4,5 ročnému dieťaťu B-komplex proti kliešťom a komárom?

Je účinok rovnaký aj v prípade, keď ho dieťa užíva každý druhý deň?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nikde nie je stanovené ako dlho by mali deti užívať takéto vitamínové doplnky, ak nemajú potvrdený deficit lekárom.

B-komplex užívajte len teraz počas aktuálnej sezóny komárov a kliešťov.

Vitamíny B sú rozpustné vo vode a telo ich denne vylučuje močom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová