Môžem kojiť, keď užívam liek Znobact?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

mám zápal močových ciest a v lekárni mi dali Znobact 500 mg. Doma mám 7 týždňové bábo. Lekárka mi predpísala Zinnat a údajne je to to isté, ale v letáčiku sa píše relatívny zákaz pri kojení. Lieky beriem od piatka.

Môžem kojiť, keď užívam liek Znobact?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Znobact je naozaj to isté ako Zinnat. V príbalovom letáku Zinnatu je rovnaké upozornenie ako v letáku pri Znobacte.

Cefuroxim sa len v malom množstve vylučuje do materského mlieka a v terapeutických dávkach sa neočáva negatívny vplyv na dieťa. Toto antibiotikum sa považuje za bezpečné aj počas kojenia.

Dieťatko napriek tomu môže byť citlivé a v niektorých prípadoch sa môže u neho prejaviť hnačka alebo tzv. soor (biely povlak) v ústočkách.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová