Môžem kombinovať Gastrotuss baby a Sab Simplex?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liekov pre 2,5 ročného syna, ktorý máva koliky a skrytý reflux.

Môžem kombinovať Gastrotuss baby a Sab Simplex?

Môže sa očkovať, keď má neustále zatekajúce hlieny zo skrytého refluxu a občas pokašliava?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Gastrotuss baby okrem iných zložiek obsahuje aj simetikón ako Sab simplex.

Avšak obsahuje ho určite malé množstvo oproti Sab simplex. Podľa mňa môžte kombinovať.

Simetikón v podstate funguje len na mechanickom princípe v organizme ako tzv. odpeňovacia látka.

To, či sa dieťa môže očkovať, musí zhodnotiť jeho detský lekár pred očkovaním.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová