Môžem použiť Dolgit alebo Voltaren v druhom trimestri?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

som v 22. týždni a mávam bolesti vystrelujúce z krížov cez zadok až do stehna. Je to moje tretie tehotenstvo. Mala som to aj pri prvých dvoch, ale zvládla som to v posteli. Teraz však mám malé dieťa a niekedy je to na nevydržanie.

Mohla by som si lokálne natrieť Dolgit alebo Voltaren?

Ďakujem

Dobrý deň,

v druhom trimestri si môžte príležitostne natrieť jedným alebo druhým gélom. V treťom trimestri sa však potom už neodporúča ani Dolgit ani Voltaren gel.

Skúste užívať Thiamin tablety. Je to vlastne vitamín B1a užíva sa pri neuropatiách. Môžu ho aj tehotné.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová