Môžem používať výrobok Scholl na nechtovú mykózu v tehotenstve?

Zodpovedané
9. júl 2020

Dobrý deň,

na jednom nechte na nohe mám mykózu a rada by som sa jej zbavila. Zaujal ma výrobok Scholl.

Môžem ho použiť v tehotenstve?

Na internete som sa moc o tom nedočítala. Iba na jednej stránke bolo uvedené, že funguje na princípe zmeny ph a môžu ho tehotné aj diabetici.

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,

Scholl Kúra na nechtovú mykózu neobsahuje žiadne liečivo, ktoré by Vás v tehotenstve nejako ohrozovalo.

Znižuje hodnotu pH na postihnutom mieste a tak vytvára nepriaznivé prostredie na šírenie mykózy. Tento prípravok môžte používať aj počas tehotenstva.

Scholl Kúra na nechtovú mykózu

Scholl Kúra na nechtovú mykózu slúži na ošetrenie stredne závažných stavov mykózou postihnutých nechtov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová