Môžem užívať Claritine alebo Zodac počas tehotenstva?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

mám alergiu na peľ a mám sennú nádchu. Užívala som Desloratadin, predtým Claritine. Lekár mi povedal, že počas tehu na alergiu užívať nič nemôžem. Vraj musím len vydržať.

Môžem podľa Vás užívať Claritine alebo Zodac počas tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antihistaminiká sa naozaj neodporúča užívať ani počas tehotenstva, ani počas dojčenia nakoľko prechádzajú do materského mlieka.

Je to len na odporúčanie lekára, ktorý pozná priebeh Vášho tehotenstva a môže určiť či prínos liečby prevyšuje riziko.

Ak Vám to Váš ošetrujúci lekár z nejakého dôvodu neodporučil, tak ja ako lekárnik, ktorý nemá prehľad o Vašom zdravotnom stave nemôžem určiť inak.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová