Môžem užívať Femibion 1, magnézium a Progesterone Ladee naraz?

Zodpovedané
19. feb 2019

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a lekárka mi kázala užívať Femibion 1, magnézium a Progesterone Ladee.200 mg. Mne sa to zdá veľa.

Nemôže táto kombinácia liekov uškodiť bábätku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň

Femibion sú vitamíny, ktoré je vhodné užívať na podporu správneho vývinu bábätka počas tehotenstva.

Magnézium sa v tehotenstve odporúča, ak majú ženy napríklad slabý kŕčok alebo pri tvrdnutí bruška.

Progesterón tiež gynekológovia predpisujú na začiatku tehotenstva na jeho udržanie. Väčšinou ho predpisujú ženám, ktoré už mali potrat, majú vyšší vek alebo podľa krvných výsledkov majú nedostatok progesterónu. Užíva sa obyčajne do 12.týždňa tehotenstva.

Nemusíte sa báť tejto kombinácie, každý z nich má svoje opodstatnenie a bábätku neuškodia 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová