Môžem užívať Neurol pokým začnú účinkovať antidepresíva?

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobrý deň,

necítim sa dobre a som na začiatku liečby liekom Escitalopram Teva.

Môžem každé ráno užívať Neurol 0,25 mg pokým začnú účinkovať antidepresíva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Escitalopram je antidepresívum a Neurol anxiolytikum (proti úzkosti) takže pri súčasnom podávaní z farmaceutického hľadiska ide o potencovanie tlmivého účinku na nervový systém. Avšak ak Vám túto kombináciu predpísal Váš lekár, tak odporúčam prekonzultovať. Môže ísť aj o cielenú terapiu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová