Mohla vakcína Rotarix uškodiť môjmu dieťaťu, keď bola od decembra v chladničke?

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

včera bol 5-mesačný synček očkovaný, okrem iného, aj vakcínou Rotarix. Kupovali sme ju v decembri a mali v chladničke. Pani doktorka ho zaočkovala a nič k tomu ani nepovedala. Len som sa večer dočítala, že táto vakcína nemôže byť v chladničke tak dlho. Preverovala som to v lekárni, a vraj ak bola vakcína v chladničke, nemusím sa báť, že by sa pokazila. Dieťatko je dnes veľmi ubolené a ja sa tým dosť trápim.

Mohla by sa vakcína pokaziť a uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri správnom skladovaní v chladničke sa vakcína určite pokaziť nemohla, neobávajte sa.

Vakcíny sú rovnako v lekárni po celý čas uchovávané v chladničke.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut