Ako správne skladovať vakcínu Rotarix a vakcínu proti kliešťom?

Zodpovedané
26. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na skladovanie vakcíny Rotarix a vakcíny proti kliešťom. Čítala som, že ich treba uchovávať v chladničke pri teplote od 2 - 5 stupňov. Dnes ich máme celý deň od rána v aute. Vonku je okolo 0 stupňov alebo menej. Domov prídeme až večer.

Môžu sa poškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Pri oboch druhoch vakcín je potrebné dodržať chladový reťazec. Pokiaľ je vonkajšia teplota okolo 0 a vakcíny nemáte vo vyhriatom aute, nemalo by sa im nič stať.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie