Sú probiotiká Linex vhodné pre 7 týždňové bábätko?

Zodpovedané
2. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom probiotík vhodných pre 7 týždňového syna. Synček má stále nafúknuté bruško, občas má aj koliky. Užíva Sab Simplex, ktorý nepomáha.

Ani cvičenie nepomáha. V lekárni mi dali Linex kapsule.

Sú probiotiká Linex vhodné pre 7 týždňové bábätko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte mu dávať Linex kapsuly, tak že ich rozoberiete a obsah vysypete na lyžičku a zmiešate s troškou tekutiny. Môže byť mlieko aj voda.

Bruško môže mať nafúknuté, aj keď napríklad hltavo pije a pri kojení sa napapá veľa vzduchu.

Dôvodov môže byť veľa (problémy s trávením laktózy; ak kojíte, či mu nevadí nejaké ovocie alebo bublinková voda ktorú pijete).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová