Znižujú antibiotiká Medociprin účinnosť krúžku Ornibel?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

používam antikoncepčný krúžok Ornibel už pomaly rok a som s nim spokojná. Dňa 26.08 som bola na operácii v celkovej anestéze. Môj chirurg vedel o krúžku. Po zákroku mi predpísal antibiotiká Medociprin pol tablety každých 12 hodín na 5 dní.

Znižujú tieto antibiotiká účinnosť krúžku?

3 dni pred operáciou mi skončila menštruácia počas obdobia bez krúžku a 2 dni pred operáciou som si zaviedla nový krúžok. I napriek tomu som týždeň po operácii mala znova krvácanie. Krúžok som si naďalej nechala, tak ako treba - 21 dní.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Medociprin by nemal ovplyvniť účinok krúžku Ornibel.

Medociprin nepatrí medzi antibiotiká, ktoré ovplyvňujú sérové koncentrácie hormónov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová