Má pozeranie vlastných videí negatívny vplyv na dieťa?

Zodpovedané
13. okt 2023

Dobrý deň,

mám 2,5-ročnú dcérku, ktorej som ukázala zopár videí na mobile. Televízor doma nemáme. Častejšie si už všíma, keď ju natáčam na telefóne a následne to chce vidieť. Ukázala som jej zopár videí, no ona by ich chcela pozerať častejšie (1-2 x do dňa, cca 1-3 min/video).

Má pozeranie vlastných videí negatívny vplyv na dieťa?

Čo je ešte v poriadku a čo je už vela?

Nemám z toho pozerania veľmi dobrý pocit a ani neviem prečo.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že intenzita pozerania videí o akej píšete je akokoľvek škodlivá. Aj zvedavosť, ktorú o ne dcéra prejavuje je prirodzená. Je to niečo nové, okrem toho displej púta pozornosť. Hranicu určite neprekračujete, tým menej, že nemáte ani televízor. Neobávala by som sa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”