Aké vitamíny mám užívať pred plánovaním tehotenstva, keď som už 2x potratila?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

v januári 2023 som zistila, že som tehotná a začala brať Femibion 1. V marci som potratila, ale keďže sme bábätko plánovali o 4 mesiace skúsiť zase, tak som užívala obyčajnú kyselinu listovú 1000. Mesiac pred plánovaním som prešla znova na Femibion 1.

V auguste som otehotnela, ale žiaľ tento týždeň som opäť potratila. Niekedy v januári pôjdeme do reprodukčného centra riešiť našu situáciu.

Ake vitamíny je vhodné dovtedy užívať?

Je potrebné užívať po celý čas Femibion 1, alebo postačuje kyselina listová s vitamínom D?

Viete poradiť iné vitamíny?

O 3 mesiace máme v pláne riešiť len reprodukčné centrum, ďalšie tehotenstvo najskôr o 5 mesiacov.

Ďakujem

Dobrý deň,

riešite to správne. Odporúčam návštevu centra asistovanej reprodukcie. Obe varianty vitamínov sú správne, rozhodnutie je na Vás. Závisí to aj od váhy, veku, zdravotných ťažkostí, diéty a podobne.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič