Aké vitamíny odporúčate pre 36-ročnú ženu na podporu otehotnenia?

Zodpovedané
1. jún 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom vitamínov na podporu otehotnenia. S partnerom sa snažíme o bábo 4 mesiace, ale akosi sa nám nedarí. V novembri som podstúpila operáciu, keďže mi zistili HPV vírus. Normy sa už ustálili. Mám 36 rokov a bojím sa, že sa nám nezadarí.

Aké vitamíny mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 4-mesačnej snahe nie je potrebné robiť paniku ohľadom snahy otehotnieť. Určite môžete poslať partnera na vyšetrenie spermiogramu a vy si môžete zrealizovať vaginálny ultrazvuk a hodnotu ovariálnej rezervy, hormón AMH.

Vitamíny sú dostupné viaceré, nie je potrebné prekračovať dávkovanie vitamínov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič