Ako správne užívať Globifer v 2. trimestri?

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

som v 26. týždni a volala mi sestrička, že mám hemoglobín len 106. V 11. týždni bola hodnota 125. Pýtala sa, ktoré železo mi má predpísať, ktoré dobre tolerujem.

Z tabletiek Maltofer a Sorbifer mi nebolo dobre (zápcha a hnačka), teraz mám kúpený Globifer a každý deň si dávam 1 tabletku. Na balení je však napísané, že sa môžu užiť 1 - 2 tabletky denne.

Môžem si dávať aj 2 tabletky denne tak, aby bol odstup 12 hodín?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri hemoglobíne 106 zatiaľ užívajte 1 tabletku denne. Je potrebná kontrola hemoglobínu. Ak by klesal, tak zvýšte užívanie na 2 tabletky denne.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič