Aký rybí olej môžem užívať popri doplnku Femibion 2?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som popri Femibion 2 užívať aj rybí olej.

Ktorý by bol pre mňa vhodny?

Nie všetky sú totiž v tehotenstve povolené. Navyše nechcem, aby sa pridané vitamíny bili s tými, ktoré obsahuje aj Femibion.

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamíny sa väčšinou nebijú. Zloženie stravy však ovplyvňuje vstrebávanie niektorých vitamínov a minerálov. Preto pri užívaní vitamínov a doplnkov je vhodné čítať príbalové letáky, kde je rozpísané užívanie nalačno, s jedlom a podobne.

Veľmi známe je užívanie preparátov železa, ktorého vstrebávanie v čreve je veľmi závislé od druhu železa a stravy a kombinácie s jedlom. Rybí olej môžete užívať v kombinácii s Femibionom. V lekárni si pýtajte preparát vhodný pre tehotné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič