Aký vitamín D odporúčate počas tehotenstva?

Zodpovedané
1. jún 2023

Dobrý deň,

gynekológ mi odporučil užívať v tehotenstve vitamín D. Dnes som si kúpila v lekárni tabletky Vitamín D3 Oliva 2000 IU Plus. Avšak na krabičke je napísané, že nie je vhodné pre tehotné.

Mám si kúpiť iný vitamín D?

Aký viitamín D odporúčate počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne je získavanie vitamínu D opaľovaním, ale v tehotenstve intenzívne opaľovanie nie je vhodné.

Ak je deficit vitamínu D zistený v lete, tak je vhodné jeho dopĺňanie. Je viac preparátov vitamínu D určeného pre tehotné. Pri návšteve lekárne si pýtajte preparát určený pre tehotné ženy.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič