Blokuje Progestanelle ovuláciu?

Zodpovedané
26. okt 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je pravda, že tabletky Progestanelle užité pred ovuláciou ju zablokujú?

Lekár mi predpísal Progestanelle bez sledovania ovulácie na 17. deň cyklu. To je zajtra. Ovulácia mi neprebehla. Meriam si bazálnu teplotu, robím si ovulačné testy a sledujem hlien. Mám nepravidelné 36-dňové až 39-dňové cykly. Dvakrát som mala až 51-dňový cyklus. Menzes som dostala vtedy až po vyvolávačke.

Mám si Progestanelle nasadiť až po ovulácii, alebo užiť ako povedal doktor?

Ďakujem

Dobrý deň,

naozaj je pravdou, že gestagény užívané predčasne alebo v kontinuálnom režime blokujú ovuláciu.

Gestagény aj Progestanelle je vhodné užívať po ovulácii na podporu otehotnenia. Pozor z iného dôvodu ako tehotenstvo sa gestagény užívajú aj v iných režimoch a schémach.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič