Je bezpečné užívať lieky na alergiu počas tehotenstva?

Zodpovedané
10. máj 2023

Dobrý deň,

už dlhé roky užívam Fixit na alergiu. Keď som otehotnela, doktorka mi predpísala Denerel.

Je to v poriadku?

Na príbalovom letáku sa píše opak.

Ďakujem

Dobrý deň,

skoro žiadny liek nie je testovaný na tehotných ženách, je to nehumánne.

Výrobcovia sa chránia a na príbalových letákoch uvádzajú túto informáciu. Zo skúseností vieme, ktorý liek je viac bezpečný, iný menej. Každému lekárovi, u ktorého sa liečite, je potrebné oznámiť, že ste tehotná a bude Vám nasadzovať lieky, ktoré sú čo najviac bezpečné v tehotenstve.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič