Je možné užívať počas snaženia sa o bábätko Vitagyn C a súčasne probiotiká Gynimum?

Zodpovedané
20. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je možné užívať Vitagyn C preventívne počas snaženia sa o bábätko a súčasne vaginálne probiotiká Gynimum?

Nie sú tieto prípravky spermicídne?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete užívať vitagyn C a probiotiká. Nakoľko môžu meniť pH pošvy a znižovať ho, nedával by som si tieto preparáty do pošvy tesne pred pohlavným stykom. V pošve je normálne kyslé prostredie pH 4-4,5. Pri pohlavnom styku sa dostávajú spermie v ejakuláte do pošvovej klenby a následne do kanála krčka, kde už prostredie nie je také kyslé a je vhodné pre pohyb spermií.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič