Je pre tehuľku bezpečná kombinácia LejdyVita 1, Möllers rybí olej a Laktobacily "10" Premium?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

som v 10. týždni a užívam LejdyVita 1, Möllers rybí olej, probiotiká od Dr.Max Laktobacily "10" Premium.

Je táto kombinácia vhodná v tehotenstve?

Nemôžu bábätku ublížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamíny sa užívajú v tehotenstve preventívne na zabránenie rozvoja niektorých ochorení. Asi najznámejší je príklad kyseliny listovej. Pri jej nedostatku dochádza k poruche vývoja chrbtice a k ráštepovým vadám.

Na druhej strane to však s vitamínmi v tehotenstve netreba preháňať. Nadužívanie vitamínov vedie k pôrodom väčších detí.

Túto trojkombináciu môžete užívať, dodržujte však dávkovanie. Po prvom trimestri je vhodné vymeniť Lejdyvitu 1 za Lejdyvitu 2. Tá obsahuje Omega 3 mastné kyseliny a komplex lipinova.

Želám príjemné tehotenstvo

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič