Je vhodné užívať Pregnafolin 2, keď som začala ešte len 12. týždeň?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môžem začať užívať vitamíny Pregnafolin 2 od Dr. Max už teraz, keď som začala ešte len 12. týždeň?

Nechcela som si kupovať jednotku kvôli jednému týždňu. Tá dvojka ja určená od 13. týždňa.

Môžem k tomu brať ešte kyselinu listovú s hodnotou 400?

Dokopy by som mala denný príjem 600.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

k vitamínom určeným pre tehotné už nie je potrebné pridávať iné vitamíny. Dávka kyseliny listovej je dostatočná. Môžete ho začať kľudne užívať aj o týždeň skôr.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič