Je vhodné v 2. trimestri užívať Femibion, keď mám nedostatok železa a aj vitamínu C?

Zodpovedané
28. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je vhodné v 2. trimestri naďalej užívať Femibion, keď mám i tak nedostatok železa a aj vitamínu C?

Mám si zvlášť kúpiť vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri anémii a nedostatku železa v tehotenstve je vhodné pridať železo v inej forme. Existujú voľne prístupné preparáty - napr. Globifer. Alebo preparáty na recept - napr. Sorbifer, Tardyferon.

Pri chorobe, infekcii horných dýchacích ciest a podobne si kľudne môžete zvýšiť aj dávkovanie vitamínu C.

Príjemné tehotenstvo.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič