Ktoré vitamíny sú vhodnejšie v 1. trimestri?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

momentálne som v 1. trimestri a práve som doužívala balenie Femibion 1. Chcem pokračovať v užívaní ďalších vitamínov.

Doma mám MOVit s nasledovným zložením:

Aktívne látky v 1 tablete: Vitamín B1 2,2 mg (200 %*), vitamín B2 2,8 mg (200 %*), B3 32 mg (200 %*), B5 12 mg (200 %*), B6 2,8 mg (200 %*), B7 100 mcg (200 %*), B9 (kyselina listová) 800 mcg (400 %*), B12 5 mcg (200 %*), cholín 20 mg, Inositol 50 mg, PABA 20 mg, Kyselina alfa-lipoová 20 mg.

Mám pokračovať s užívaním Femibion 1 alebo môžem MOVit?

Alebo mi postačí užívať B-komplex, kyselinu listovú, vitamín C a zinok?

Je takéto užívanie vitamínov v tehotenstve v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

kombinovať viaceré vitamíny s podobným zložením v tehotenstve nie je vhodné. Pri nadužívaní vitamínov sa štatisticky rodia väčšie plody.

Stačí jeden vitamín určený pre daný trimester tehotenstva. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič