Ktoré z uvedených vitamínov môžem užívať v 1. trimestri?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

môj gynekológ mi okrem kyseliny listovej neodporučil žiadne vitamíny. Vraj to nie je potrebné. Som v 1. trimestri.

Môžem v tehotenstve užívať od firmy Jamieson Omega 3 a kyselinu listovú 1000 mg, alebo stačí 800 mg?

Vitamín D je tiež dôležitý?

Ďakujem

Dobrý deň,

u tehotnej bez zdravotných ťažkostí je dostatočná dávka 400 ug kyseliny listovej. Vitamíny môžete užívať samostatne po jednom, alebo si kúpiť vitamínové zmesi určené pre prvý trimester.

V multivitamínoch máte namiešané ideálne zloženie a dávku vitamínov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič