Mám Femibion 1 po exspirácii vyhodiť, alebo ho môžem doužívať?

Zodpovedané
8. feb 2024

Dobrý deň,

našla som vitamíny pre tehotné Femibion 1 skoro celé 2 blistre. Sú však po exspirácii. Som v 11. týždni + 5 dní.

Môžem vitamíny užívať, alebo ich mám vyhodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardné odporúčanie je neužívať lieky a doplnky výživy po expirácii. Zvlášť v tehotenstve je potrebné si dávať pozor na to, čo prijímate v potrave.

Staré a nespotrebované lieky je potrebné odovzdať v lekárni, nehádžte ich do komunálneho odpadu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič