Môžem kombinovať Duphaston a Gynex či Inofolic?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

pokiaľ užívam Duphaston a kyselinu listovú, môžem užívať Gynex alebo Inofolic na ovuláciu?

Prípadne, viete mi poradiť niečo iné na ovuláciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto preparáty môžete kombinovať.

Inofolic je vhodný užívať dlhodobo u žien so syndrómom PCO na zvýšenie ovulačných cyklov. Existujú viaceré varianty Inofolicu, vyberte si vhodný preparát podľa hmotnosti. Pokiaľ máte anovulačné cykly napriek užívaniu Inofolicu po dvoch - troch mesiacoch, tak je vhodná návšteva lekára.

Pri PCO syndróme je niekedy bez liekov ťažké dospieť k ovulačným cyklom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič