Môžem užívať Vitex jahňací a včeliu materskú kašičku po ovulácii?

Zodpovedané
13. jún 2023

Dobrý deň,

som po ovulácii a bazálna teplota zatiaľ pekne rastie.

Každý deň užívam vitamínové doplnky v tomto zložení: Každé ráno pred raňajkami kapsulu Vitex jahňací, cca okolo 9:00 prášok Inofolic premium, poobede kapsulu včeliu materskú kašičku, každý druhý deň vitamín D a C (striedam to) a večer po 12tich hodinách znovu Inofolic premium.

Mám už vylúčiť z každodennej rutiny Vitex jahňací + včeliu materskú kašičku a nasadiť progesterón?

Som po dvoch potratoch v začiatkoch tehu. Vtedy som však tieto výživové doplnky neužívala.

Ďakujem

Dobrý deň,

máte tých preparátov nejako veľa, aj keď ich kombinácia navzájom Vám neublíži. Bazálna teplota je veľmi nepresná metóda na zisťovanie ovulácie.

Progesterón po ovulácii môžete nasadiť, pri meškaní menzes je vhodné v ňom pokračovať. Je určite potrebné povedať, že užívanie vitamínov a doplnkov nedokáže zabrániť potratu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič