Ohrozila som bábätko, keď som na začiatku tehotentva brala Zinkorot a Acidum Folicum?

Zodpovedané
21. feb 2024

Dobrý deň,

prvé týždne tehotenstva som užívala Zinkorot 1 tbl a Acidum folicum na predpis, lebo som mala zle hodnoty v krv. Zinkorot som brala z vlastnej iniciatívy. Potom som zistila, že som tehotná. Acidum folicum ok asi, ale Zinkorot sa vraj nesmie.

Čoho sa mám obávat?

Všade sa píše, že zinok v tehotenstve je potrebný.

Ďakujem

Dobrý deň,

nebojte sa, určite Vám a dieťatku užívanie kyseliny listovej a Zinkorotu neublíži.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič