Potrebujem dopĺňať železo. Ktorý produkt nespôsobuje nevoľnosti a zápchy?

Zodpovedané
10. nov 2023

Dobrý deň,

mám anémiu a potrebujem dopĺňať železo. Užívam GlobiFer Forte 2x denne, ale je veľmi nákladný.

Existuje ešte podobný produkt, ktorý nespôsobuje nevoľnosti a zápchy?

Po klasickom železe som tým trpela.

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

môžete užívať Globifer, ktorý je drahší, ale má menej nežiadúcich účinkov v zmysle zápcha a podobne.

Alebo je možné použiť preparáty hradené poisťovňou. Sú lacnejšie ale majú viac nežiadúcich tráviacich účinkov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič