Som v 24. týždni tehotenstva a neužívam žiadne vitamíny. Je to problém?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

som v 24. týždni tehotenstva a neužívam žiadne vitamíny.

Je to problém?

Všetky výsledky mám zatiaľ v poriadku a vôbec ma nenapadlo si nejaké vitamíny kúpiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri pestrej strave a normálnej životospráve je potrebné užívanie kyseliny listovej v prvom trimestri.

Vitamíny má zmysel dopĺňať hlavne pri malabsorbciách - nevstrebávanie niektorých látok, pri podvýžive, pri chudokrvnosti a pri všetkých stavoch a ochoreniach, kedy v tele chýbajú minerály, stopové prvky alebo vitamíny. Na druhej strane s užívaním vitamínov to netreba preháňať.

Želám príjemné tehotenstvo

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič