13-mesačné dieťa spáva iba 30 minút raz za deň. Ako predĺžiť jeho spánok?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň,

bojujeme s 13-mesačnou dcérkou, ktorá nikdy nebola dobrý spáč. Teraz je to extrém, spí len 1x za deň 30 minút. Je jedno, či v postieľke alebo kočíku.

Mesiac - dva dozadu mávala dva spánky. Doobeda 50 minút a poobede 30 - 40 minút. Iné maminky rovesníkov píšu, že ich deti ťahajú 1 spánok za deň 2,5 - 3 hodiny.

Bdelé okná má ok. Je to veselé a aktívne dieťa, nie je uplakaná. Čerstvo po zobudení si stále veľa veľa suchá oči a budí sa s plačom. Evidentne by ešte spala, ale nedá sa.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neučí sa dcérka práve chodiť?

Takéto zmeny bývajú bežné počas regresie a teda učenia chôdzi. Keď sa dieťa rozchodí, spánok sa opäť predĺži. Keď tak môžete ešte poskytnúť šlofík v podvečerných hodinách v trvaní od 5 do 15 minút.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo