8-mesačný syn sa vždy v noci budí so silným plačom. Ako ho naučím poriadne spať?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn sa každý deň zobudí so silným plačom, pretože sa pretočí na bruško (spí na ňom aj hodinu) a potom je nervózny. Niekedy pomáha len to, keď ho nadojčím. Budí sa často a na začiatku pomáha, keď mu dáme naspäť cumlík. Ešte pár dní dozadu sa budil na silný plač s tým, že sa chcel len nadojčiť (niekedy neprešli ani 2,5 hodiny a chcel sa len upokojiť). Teraz sa to už zlepšilo, chodí spať 19:30 - 20:00.. Aj keď ho nadojčím, tak sa v noci často budí hlavne na to, že sa pretočí (aj keď sa vie sám otočiť na bok). Potom si hneď sadne a sedí. Cez noc to je to veľmi časté a sprevádzanie silným plačom.

Keď ho nechcem ešte nadojčiť, že nech vydrží aspoň 4 - 5 hodín od uspatia, tak ho musíme dať do kočíka, aby v ňom spal.

Je odstavenie riešenie?

Vstáva o 7:00.

Spánky: 10:00 - 11:15, 13:30 - 14:30, 17:00 - 17:30, 19:30 - 20:00

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade Vám odstavenie určite nepomôže. Budete sa budiť rovnako často, akurát ho budete musieť uspať iným spôsobom.

Tieto zmeny v noci môže spôsobovať začínajúca separačná úzkosť alebo aj prebiehajúca regresia, ktorá sa práve prejavuje od polnoci. Dieťa môžete nájsť ako si v noci precvičuje pretáčanie, sed. Resp. sa pretočí a začne plakať.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo