Ako vylepšiť spánok 6-mesačného synčeka?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku môjho skoro 6-mesačného synčeka.

Ráno sa zobudí okolo pol siedmej. Niekedy zvykne ešte zaspať do pol ôsmej. Potom ideme papať, hrať sa. Ďalší spánok má okolo desiatej - pol jedenástej. Podľa toho ako je unavený. Ten je polhodinový. Ďalší spánok má tiež polhodinový okolo jednej. Tieto spánky je naučený spinkať v posteli. Poobede okolo tretej - pol štvrtej ideme spinkať do kočíka. Tam sa ho snažím uspinkať. Niekedy sa my to podarí na hodinu a pol niekedy na dve. Ten si tiež skrátil. Niekedy dokázal spinkať v kočíku poobede aj tri hodiny.

Kúpať sa chodíme okolo pol siedmej alebo o siedmej. Napapá sa ide spinkať. Posledné dni sa začal v noci od jednej budiť, mrví sa a hľadá cumlík nemôže zaspať. Idem mu spraviť mliečko a zaspinká. Potom sa zobudí až ráno. Doteraz to robil tak, že keď zaspinkal večer sa zobudil až o pol piatej na mliečko a potom ešte zaspinkal.

Začal sa budiť v noci preto, lebo má veľa spánku cez deň?

Alebo je len hladný?

Mal ešte jeden polhodinový spánok okolo pol šiestej pred kúpaním, ale ten vynechal a už je hore až do kúpania.
Niekedy sa ťažko uspáva cez deň dosť plače. Sledujem bdelé okná, snažím sa ho nedávať moc preunaveného alebo naopak málo unaveného.

Mám zmeniť spánky?

Je potrebné ich posunúť, aby dlhšie v noci spinkal?

Ak áno, ako ich mám posunúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto mám napriek vašej dlhej správe málo informácií. Neviem ako dieťa cez deň jedáva, ako zvyklo spávať, či ma vysokú alebo nízku spánkovú potrebu, ako ste na tom so separačnou úzkosťou a prípadne čo nové sa práve učí.

Či práve neprebieha u vás regresia. Vždy viete experimentovať so spánkami a teda ubrať z denného spánku, aby ste videli, či to bude mať efekt na noc.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo