Ako zlepšiť nočný spánok a dlhé bdenie 15-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň,

moje 15-mesačné dieťa sa v noci budí so strašným plačom. Odmieta cumlík, aj fľašku. Až keď sa upokojí, tak vypije mlieko a potom je hore hodinu a niekedy dve.

Budí sa okolo 6:30. Prvý spánok cca 40 minút od 9:30. Druhý spánok cca od pol 2 do pol 4. Večer ide do postieľky cca 19:30. Skúšala som aj 1 spánok, ale bolo to rovnako. Išli aj zúbky zadné, ale toto mi už príde strašne dlho. Spinká sám v izbičke.

Máme si ho dat opäť k sebe do našej postele?

Ako inak môžeme zlepšiť spánok dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je dieťa v noci hore a potrebuje bdieť, môže mať veľa denného spánku alebo veľa denných spánkov. Prípadne je krátky čas bdenia od posledného spánku do večierky.

V tomto veku sa môže dieťa budiť s plačom aj kvôli separačnej úzkosti. Ak máte odsledované, že pri vás spí lepšie, dajte si ho k sebe a spánok vo vlastnej izbičke skúste neskôr.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo