Ako zmierniť nočné budenie 16-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
30. júl 2022

Dobrý deň,

moje skoro 16-mesačné dieťa sa budí v noci cca v tú istú hodinu (3/4 ráno) a plače ako keby sme ho týrali. Nechce ani piť, ani sa mojkať, ani ležať, ani sedieť.

Rozmýšľam nad separačkou, ale cez deň je úplne v pohode a v noci spí s nami v posteli. Nič nepomáha. V apríli som obmedzila nočné dojčenie. Zmenili sme večerné zaspávanie, aby nezaspával na prse. Všetko bolo relatívne ok, dojčila som len nad ránom okolo piatej, aby ešte potiahol spánok.

Čo nám viete poradiť?

Mám mu ponúkať aj niečo papať, keď sa zobudí?

Alebo mám dať prsník skôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebovala by som viac odpovedí. Zmenilo sa niečo u vás doma, keď sa to začalo diať? Nepozerá veľa TV pred spaním? Nemá veľa denného spánku?

Áno, dieťa môže byť aj v tomto veku hladné. To vylúčite tak, že pred štandardným časom prebudenia (cca o 2 alebo pol 3) mu dajte v spánku mliečko. Ak sa aj tak prebudí o 3 - 4tej, tak to pravdepodobne o hlade nebude.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo