Je normálne, že ročné dieťa má tri spánky?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

synček má jeden rok a začali mu vychádzať horné stoličky. Je nervózny a ubolený. Predpokladám, že z tohto dôvodu prešiel z dvoch denných spánkov na tri - dva kratšie, jeden cca 2 hodiny. Vždy bol veľký spáč a celú noc prespí od 2 mesiacov.

Je to v poriadku?

Ako by malo spávať dieťa v jeho veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

rast zúbkov chodí v takých vlnách a každé dieťa na to reaguje inak. Ak je citlivejší na bolesť (čo je teda väčšina detí), tak kombinácia zúbky, teplo - leto môžu spôsobovať to, že dieťa je viac unavené a nevydrží bdieť dlhšie.

U nás je tiež skrátený čas bdenia a to má 2 roky. Je teplo a tiež jej idú zuby.

Navyše ak sa učí chodiť, taktiež ho to môže vyčerpávať a dočasne si dal aj tretí spánok. O týždeň, mesiac môže byť zas iná situácia. Je to v poriadku.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo