Je potrebné zmeniť niečo na spánku 14-týždňovej slečny?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

14-týždňová dcérka momentálne funguje na 1,5 - 2 hodinových bdelých oknách a pospí si 20 - 30 minút. Stane sa, že jeden zo 4 spánkov potiahne aj hodinu. No nikdy nevieme určiť, ktorý to bude.

Raz mesačne sa jej stane, že prespí napríklad od 15.30 do 21.30 s tým, že som ju dojčila o 18 a 20.00, ale nechcela sa zobudiť. Vstala o 21:30, bola hore do 22:30 a zaspala znova.

V noci spinka dobre 2x sa koji a od 6.00 ráno riešime bruško do nejakej 8.00.

Môže to takto zatiaľ byť?

Je niečo potrebné zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to vstávanie 2x je úplne v poriadku. Taktiež krátke denné spánky sú na jej vek ok. Tie sa začnú predlžovať po 7. - 8. mesiaci samé.

Ak má veľa denného spánku, potom môže odmietať večierku alebo môže mať bdelú pauzu v noci - tak iba na to si dajte pozor.

Inak ak vám tento režim vyhovuje, za mňa je to ok.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo