Prečo 13-mesačný syn v noci vystrája?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

syn má 13 mesiacov a už 3 týždne má pravidelne nočné párty s pár dňovými prestávkami. Vstane okolo 3:00 a je hore 2 hodiny. Potom zaspí a zobudí sa tak okolo 7:00 ráno. Vypije fľašu mlieka a zostane hore. Pred pár týždňami vypil fľašu a zaspal, teraz nie. Cez deň chodí spať o 12:00 a spí približne dve hodiny.

Večer zaspí o 21:00. Budí sa len raz za noc. Skúšali sme posúvať a skracovať denný spánok, mať 2 spánky cez deň, no výsledok stále rovnaký.

Čím by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neučí sa synček práve chodiť alebo rozprávať? Počas regresie sa totiž nočné párty dejú a môže to trvať aj mesiac.

Skúšali ste skrátiť spánok aj o hodinu? Aby ste mohli zistiť, či teraz nemá nižšiu spánkovú potrebu?

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo