Prečo sa 6,5-mesačný syn často budí?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

syn má 6,5 mesiaca, je plné dojčený a uspávaný dojčením. Má predspánkovú rutinu a šum. Už asi tri mesiace sa budí každú hodinu (nočný spánok) až kým si nejdem k nemu ľahnúť (spíme spolu v posteli). Nie je hladný. Len sa prebudí, aj sa snaží zaspať, trie si oči, prípadne sa dá do inej polohy ale nie a nie znovu zaspať. Vidíme, že ho to frustruje a začne plakať. Tak musím k nemu a pomôcť mu zaspať znovu dojčením (skôr dudluje a hneď zaspí).

Čo sa s tým dá spraviť?

Nevie si spájať cykly?

Cez deň tiež nemá dlhší spánok (iba ak je v kočíku, tiež sa preberie a znovu zaspí, aj keď také dlhé spanky sú už skôr výnimkou).

Ďakujem

Dobrý deň,

do spánku vstupuje veľa faktorov. Jedným z nich je aj potreba kontaktu a separačná úzkosť alebo aj bolesť zúbkov. To sa prejavuje presne tak, že dieťa sa prebudí a plače až kým nepríde mamička. Ak je dieťatko kojené, prisaje sa a hneď zaspáva. Momentálne vás potrebuje pri sebe cítiť. Ale nebojte sa, nebude to tak stále a bude vedieť spinkať aj bez vás.

Ak spí dieťa dlhšie ako hodinu (noc alebo deň) tak si vie spájať cykly. Krátke spánky sú normálne, dieťa si ich začne cez deň predlžovať po 7. - 8. mesiaci a niekedy až s prechodom na 1 denný spánok.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo