Ako a kde sa žiada o zastavenie exekúcie?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

môj manžel má z predchádzajúceho manželstva deti a má exekúciu za neplatenie výživného. Mali sme zlú finančnú situáciu, ale už je to v poriadku. Chceme zastaviť exekúciu, aby mu nesťahovali peniaze. Manžel bude platiť šekom.

Ako a kde sa žiada o zastavenie exekúcie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úprimne povedané s takouto predstavou o zastavení exekúcie Vás na exekútorskom úrade a exekučnom súde riadne vysmejú.

Ale môžete to skúsiť na exekútorskom úrade, ktorý exekúciu vedie. No šekom to nepôjde.

Skúste navrhnúť uzavretie dohody o zrážkach zo mzdy a ak bude podpísaná matkou maloletého dieťaťa, tak je to dôvod na zastavenie exekúcie.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu