Právna poradňa

638 zodpovedaných otázok
JUDr. Renáta Smetana
Odborník
Odoberaj382

Milé návštevníčky modrého koníka,

volám sa Renáta Smetana a pôsobím na Slovensku, konkrétne v Trenčíne a okolí, ako mediátorka a hosťujúca euroadvokátka. Súčasne pôsobím aj v Českej republike ako advokátka a rodinná mediátorka. Vyštudovala som Trnavskú univerzitu v Trnave, právnickú fakultu a ovládam nielen slovenský ale aj český právny poriadok.

Ťažiskom mojej práce je rodinné právo a všetky veci s tým súvisiace. Preto v rámci tejto Právnej poradne Vám budem odpovedať výlučne len na otázky týkajúce sa rodinného práva.

Pýtajte sa ma, ak potrebujete poradiť a aktuálne riešite:

  • rozvody a rozvody s medzinárodným prvkom,
  • úpravy práv a povinností k maloletým deťom,
  • výživné a vysporiadanie majetku po rozvode manželstva.

Ako advokátka však poskytujem aj všeobecné a komplexné právne poradenstvo vo všetkých oblastiach práva, hlavne v oblasti občianskeho a obchodného práva, kde patrí napr.:

  • spísanie rôznych zmlúv a dokumentov,
  • susedské spory,
  • dedičské spory,
  • vysporiadania podielového spoluvlastníctva a iné.

Vždy sa snažím o individuálny a korektný prístup nakoľko viem, že hlavne oblasť rodinného práva je tá najcitlivejšia a týka sa osobných problémov mojich klientov a klientiek.

Teším sa na Vaše dotazy, na ktoré sa budem snažiť odpovedať vždy jedenkrát za týždeň.
Nie je však v mojich silách čítať „slohové práce“ a adekvátne nahrádzať právne poradenstvo. Poradňa slúži na krátke a konkrétne dotazy.

V prípade, že k Vašej otázke budete potrebovať podrobnejšiu radu alebo budete chcieť spor prebrať osobne, kľudne sa na mňa obráťte. V prípade záujmu o mediačné alebo právne služby mimo bezplatného právneho poradenstva tu na Koníku ma môžete kontaktovať na mojom telefónnom čísle alebo na e-mailovej adrese.

Prajem Vám krásny deň!